Zuhuratbaba mah. Şenyuva Sok. Zeylan Konakları. Örnek Apt. No:4 D: 3 Bakırköy / İstanbul

Y.Doç.Dr
Murat Hasan
Uçankale

beyin omurilik ve sinir cerrahisi uzmanı

Ameliyatsız Bel Ağrısı Tedavisi

RF (Radyofrekans) ile Ameliyatsız Bel Ağrısı Tedavisi Yöntemi Nedir?
Bu yöntem adı üstünde ameliyatsız bel ağrısı tedavisinde ve özellikle başlangıç düzeyindeki bel fıtığı hastalığının ameliyatsız tedavisinde kullanılır. Hasta uyutulmadan (yani genel anestezi almadan) ameliyatsız narkozsuz bel ağrısı tedavisi yapılır. Yine başlangıç düzeydeki bel fıtığı hastalarına da ameliyatsız bel fıtığı tedavisi, narkozsuz bel fıtığı tedavisi yapılmış olur. Radyofrekans yapılırken işlem bölgesi uyuşturulduğu için hasta ağrı duymaz.

RF ile Ameliyatsız Bel Ağrısı Tedavisi Nasıl Yapılır?
Önce işlem yapılacak bel bölgesi uyuşturulur. Bel bölgesine prob adı verilen cihaz yardımıyla işlem yapılarak ağrı kaynağı olan bel eklem sinirleri ağrıya karşı duyarsız hale getirilir. Tam doğru olmamakla birlikte bazı hastalarımız bu probları lazer uçlarına ve lazer problarına benzettiklerinden dolayı bu yönteme lazerle bel ağrısı tedavisi, lazerle bel fıtığı tedavisi gibi isimlendirmeler yapabilmektedirler.

Ameliyatsız Bel Fıtığı Tedavi Yöntemi Ne Kadar Sürer, Sonrasında Hasta Günlük Yaşamına Ne Zaman Döner?
Ameliyathanede karşılıklı sohbet ederek yapılan ve yaklaşık 15-20 dakika süren bu işlemden hemen sonra hasta günlük yaşamına döner. İsterse banyo yapabilir. İşine dönebilir.

× Whatsapp